łąka ekspresowa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 18,00 zł 18.00ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Pani Łąka
Kod produktu: LJ3

Opis

ekspresowa

Łąka kwietna dla niecierpliwych.

 

Czy wiesz, że...

Kosmos – jedna z roślin tej mieszanki – jest także nazywany warszawianką. Był jednym z pierwszych kwiatów, który pojawił się na powojennych gruzach stolicy.

 

Łąka kwietna dla niecierpliwie oczekujących wiosennej feerii barw. Na łące ekspresowej pierwsze kwiaty pojawiają się już po ok. 6 tygodniach. W dodatku spektakularny efekt może utrzymać się aż 4-5 miesięcy, bo mieszanka kwitnie do pierwszych mrozów. Jest też dość odporna na suszę.

Zawiera rośliny jednoroczne: gatunki dzikie charakterystyczne dla Polski (np. chaber bławatek, mak polny) oraz gatunki ozdobne (m.in. maczek kalifornijski, onętek, len czerwony).

 

Pan Łąka: Łąka ekspresowa jest idealna na pierwszą łąkę kwietną w ogrodzie. Choć niektórych może martwić, że rośliny w tej mieszance są jednoroczne, to nadrabiają szybkością wzrostu, bajkowym wyglądem i małymi wymaganiami, jeśli chodzi o uprawę. Nie raz ratowała sprawę, gdy trzeba było wysiać łąkę w nieco późniejszym, niż zazwyczaj, terminie.
Pani Łąka: Zdaję sobie sprawę, że opis naszej łąki ekspresowej brzmi trochę jak reklama kremów odmładzających – „pierwsze efekty już po kilku tygodniach”, „spektakularny efekt utrzymuje się aż do 5 miesięcy!” – ale, w przeciwieństwie do tych pierwszych, jest prawdziwy! Mieszankę łąki ekspresowej skomponowałam z myślą o miejscach reprezentacyjnych: rabatach i ogrodach. Jednocześnie jest też bardzo uniwersalna i odporna – nadaje się np. na balkony.

 

Jak siać?

Miejsce wybrane pod łąkę ekspresową powinno być słoneczne. Łąka ta sprawdzi się na większości terenów, ale jej wygląd będzie różny w zależności od rodzaju podłoża. Mieszankę najlepiej wysiać wczesną wiosną, gdy jest większa szansa na opady deszczu.

Jak dbać?

Łąka ekspresowa to łąka jednoroczna. Skosić ją należy dopiero przy końcu sezonu, gdy większość kwiatów już przekwitnie. Jeśli chcesz, by cieszyła cię w kolejnym roku, musisz ponownie przygotować miejsce i wysiać mieszankę, w ilości 0,5 g na metr kwadratowy. 

 


 

Dane techniczne:  

zawartość mieszanki:

trwałość:

stanowisko:

gleba:

mrozoodporność:

100% kwiaty

jednoroczna

słońce, półcień

próchnicza, przeciętna

NIE

wysiew:

norma wysiewu:

kwitnienie:

wysokość:

kwiecień – lipiec

3 - 5 g/m2

czerwiec – październik

50 - 60 cm

Skład gatunkowy:

chaber bławatek

kosmidium brązowo-żółte

kosmos podwójnie pierzasty

kosmos żółty

len czerwony

len wielokwiatowy

łyszczec nadobny

Centaurea cyanus

Cosmidium burridgeanum

Cosmos bipinnatus

Cosmos sulphureus

Linum annum

Linum grandiflorum

Gypsophila elegans

maczek kalifornijski

mak polny

nachyłek barwierski

nagietek lekarski

portulaka wielkokwiatowa

smagliczka nadmorska

Eschscholzia californica

Papaver rhoeas

Coreopsis tinctoria

Calendula officinalis

Portulaca grandiflora

Lobularia maritima

 
Skład procentowy i gatunkowy mieszanki, w zależności od dostępu do poszczególnych komponentów, może się nieznacznie różnić. Zmiany te nie wpływają na właściwości mieszanki.

Zobacz także

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl