Łąka polna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 12,00 zł 12.00
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: Pani Łąka
Kod produktu: JD-1

Opis

 polna

Przywołuje wspomnienia wiejskiego lata.

 

Czy wiesz, że...

Łąki kwietne rosnące na miedzach pomagają naturalnie ograniczyć liczbę owadów zjadających uprawy. To dlatego, że dają schronienie ptakom i owadom drapieżnym.

Kąkol polny był kiedyś szeroko rozpowszechniony, ale i powszechnie uznawany za chwast rolniczy. Dziś ta piękna roślina wymaga pomocy, by nie zniknąć zupełnie z naszego otoczenia.

 

Na wsiach rzadko już możemy zobaczyć pola poprzetykane polnymi kwiatami. To dlatego, że rośliny te w rolnictwie są uznawane za chwasty. Maki, chabry, kąkole potrzebują naszej pomocy, by przetrwać erę ich bezwzględnego zwalczania. Łąka polna składa się z roślin jednorocznych, które większość z nas dobrze zna. Warto, by młodsze pokolenia również miały szansę poznać ten element naszej kultury.

 

Pan Łąka: Łąka polna wymaga troski. Musi być co roku dosiewana lub nawet odtwarzana. Do uprawy maków również trzeba podejść z cierpliwością. Z kolei kąkol polny jest zagrożony wyginięciem. Bardzo chciałbym, że ta mieszanka zdobyła popularność i pomogła naszym rodzimym roślinom kwitnącym uznawanym za chwasty przetrwać ten ciężki okres.

Pani Łąka: Ta mieszanka jest jak podróż do ciepłego, słonecznego lata. Bardzo lubię miłka letniego, dlatego znalazł się w tej mieszance. Przypomina mi tradycyjne, zachwaszczone pola sprzed lat. Miłek, podobnie jak kąkol, jest już rzadko spotykaną rośliną, dlatego założenie takiej łąki to szansa, żeby go uratować

 

Jak siać?

Miejsce wybrane pod łąkę polną powinno być słoneczne. Łąka ta sprawdzi się na większości terenów, ale jej wygląd będzie różny w zależności od rodzaju podłoża. Mieszankę polną najlepiej wysiać późną jesienią, gdy jest większa szansa na opady deszczu.

Jak dbać?

Łąka polna to typowa łąka jednoroczna. Skosić ją należy dopiero przy końcu sezonu, gdy większość kwiatów już przekwitnie. Aby cieszyła nas w kolejnym roku, trzeba ponownie przygotować miejsce i wysiać mieszankę, w ilości 0,5 g na metr kwadratowy.

 


 

Dane techniczne:  

zawartość mieszanki: 100% kwiaty   wysiew: marzec - maj, wrzesień - listopad
trwałość: jednoroczna   norma wysiewu: 2 - 3 g/m2
stanowisko: słońce   kwitnienie: maj - wrzesień
gleba: piaszczysta, gliniasta, próchnicza, przeciętna   wysokość: 60 - 80 cm
   mrozoodporność:  TAK

 Skład gatunkowy:

chaber bławatek 
Centaurea cyanus   kąkol polny Agrostemma githago
mak polny Papaver rhoeas   miłek letni Adonis aestivalis
ostróżeczka polna Consolida regalis   tobołki polne Thlaspi arvense
rumianek pospolity Matricaria chamomilla   złocień polny Glebionis segetum
wyka kosmata Vicia villosa      

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl