łąka polna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 18,00 zł 18.00ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Pani Łąka
Kod produktu: LJ2

Opis

 polna

Przywołuje wspomnienia wiejskiego lata.

 

Czy wiesz, że...

Łąki kwietne rosnące na miedzach pomagają naturalnie ograniczyć liczbę owadów zjadających uprawy. To dlatego, że dają schronienie ptakom i owadom drapieżnym.

Kąkol polny był kiedyś szeroko rozpowszechniony, ale i powszechnie uznawany za chwast rolniczy. Dziś ta piękna roślina wymaga pomocy, by nie zniknąć zupełnie z naszego otoczenia.

 

Na wsiach rzadko już możemy zobaczyć pola poprzetykane polnymi kwiatami. To dlatego, że rośliny te w rolnictwie są uznawane za chwasty. Miłek, kurzyślad, ostróżeczka potrzebują naszej pomocy, by przetrwać erę ich bezwzględnego zwalczania. Łąka polna składa się z roślin jednorocznych, które większość z nas dobrze zna. Warto, by młodsze pokolenia również miały szansę poznać ten element naszej kultury.

 

Pan Łąka: Łąka polna wymaga troski. Musi być co roku dosiewana lub nawet odtwarzana. Do uprawy maków również trzeba podejść z cierpliwością. Z kolei kąkol polny jest zagrożony wyginięciem. Bardzo chciałbym, że ta mieszanka zdobyła popularność i pomogła naszym rodzimym roślinom kwitnącym uznawanym za chwasty przetrwać ten ciężki okres.

Pani Łąka: Ta mieszanka jest jak podróż do ciepłego, słonecznego lata. Bardzo lubię miłka letniego, dlatego znalazł się w tej mieszance. Przypomina mi tradycyjne, zachwaszczone pola sprzed lat. Miłek, podobnie jak kąkol, jest już rzadko spotykaną rośliną, dlatego założenie takiej łąki to szansa, żeby go uratować. To jedyna tak bogata w chwasty polne mieszanka na rynku. Zawiera 20 gatunków roślin.

 

Jak siać?

Miejsce wybrane pod łąkę polną powinno być słoneczne. Łąka ta sprawdzi się na większości terenów, ale jej wygląd będzie różny w zależności od rodzaju podłoża. Mieszankę polną najlepiej wysiać późną jesienią, gdy jest większa szansa na opady deszczu.

Jak dbać?

Łąka polna to typowa łąka jednoroczna. Skosić ją należy dopiero przy końcu sezonu, gdy większość kwiatów już przekwitnie. Aby cieszyła nas w kolejnym roku, trzeba ponownie przygotować miejsce i wysiać mieszankę, w ilości 1,5 g na metr kwadratowy.


Dane techniczne:  

zawartość mieszanki:   

trwałość:

stanowisko:

gleba:

100% kwiaty

jednoroczna      

słońce

gliniasta, przeciętna, piaszczysta

wysiew:

norma wysiewu:

kwitnienie:

wysokość:

mrozoodporność:

marzec – maj, wrzesień - październik

2  - 3 g/m2

maj - październik

60 - 80 cm       

TAK

Skład gatunkowy: 

chaber bławatek

dymnica pospolita

fiołek polny

gorczyca polna

jaskier polny

kąkol polny

kurzyślad polny

mak polny

mak wątpliwy

maruna bezwonna

Centaurea cyanus

Fumaria officinalis

Viola arvensis

Sinapsis arvensis

Ranunculus arvensis

Agrostemma githago

Anagallis arvensis

Papaver rhoeas

Papaver dubium

Tripleurospermum maritimum

miłek letni

nagietek polny

nawrot polny

ostróżeczka polna

pszeniec różowy

rumian polny

rumianek pospolity

sporek polny

tobołki polne

złocień polny

Adonis aestivalis

Calendula arvensis

Lithospermum arvense

Consolida regalis

Melampyrum arvense

Anthemis arvensis

Matricaria chamomilla

Spergula arvensis

Thlapsi arvense

Glebionis segetum
 
Skład procentowy i gatunkowy mieszanki, w zależności od dostępu do poszczególnych komponentów, może się nieznacznie różnić. Zmiany te nie wpływają na właściwości mieszanki.

Zobacz także

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl