FAQ

Kiedy moja łąka zakwitnie?

Mieszanki z nasionami roślin jednorocznych (łąka polna, łąka smogówka, łąka murawa) zakwitną między 6 a 12 tygodniem od wykiełkowania. Na łąkach wieloletnich, złożonych wyłącznie z bylin (łąka sucha), kwiaty pojawią się dopiero w drugim roku od wysiania. Łąki założone jesienią mogą zakwitnąć wcześniej, oczywiście zakładając, że nasiona będą miały odpowiednią pogodę i dostęp do wody. Jeżeli będzie sucho, a wiosna będzie zimna wszystko może się przedłużyć.

Zostały mi nasiona, czy mogę ich użyć w następnym roku?

Nasiona różnią się między sobą. Jedne kiełkują dobrze przez pół roku, inne przez kilkadziesiąt lat. Spokojnie możemy założyć, że moje mieszanki są pełnowartościowe przez 2 lat od momentu zakupu. Resztkę nasion zapakuj w szklany słoik, opisz i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.

Czy mogę wysiać łąkę w istniejący już trawnik?

Nie, trawa skutecznie uniemożliwi nasionom kiełkowanie i wzrost. Łąki kwietne wysiewamy na solidnie przygotowanym podłożu, bez trawy i chwastów.

Czy na mojej łące wyrosną wszystkie rośliny z mieszanki?

Każda łąka rozwija się inaczej. Wszystko zależy od podłoża, pogody, wilgotności i nasłonecznienia. Niektóre gatunki roślin z czasem zniknął z łąki, cześć nie rozwinie się wcale.

 

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl