łąka kolorowa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 12,00 zł 12.00

ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

kolorowa

Łąka nieskończonych możliwości.

 

Czy wiesz, że...

Na świecie żyje około 20 000 gatunków pszczół!

Pszczoły, oprócz bieli i czerni, odróżniają tylko 4 kolory: zielononiebieski, niebieski, żółty i fioletowy. Widzą także w ultrafiolecie.

 

Ponad nazwą “łąka kolorowa” kryje się cały zestaw łąk! To mieszanki jednorocznych kwiatów ozdobnych i dzikich w różnych tonacjach kolorystycznych. Możesz wybrać jeden kolor łąki lub połączyć kilka - ogranicza cię tylko wyobraźnia. Łąki kolorowe świetnie wyglądają nie tylko w ogrodzie, ale też w donicy na balkonie.

 

Pan Łąka: Mieszanka łąki kwietnej,  a raczej zestaw jednokolorowych mieszanek, pozwala zaaranżować różnokolorowe kwietne pasy, kształty czy napisy. Umiejętnie dobierając kolory, można nawet stworzyć łąkę w barwach miasta lub firmy. 
Pani Łąka: W skład mieszkanek łąki kolorowej wchodzi dużo gatunków, które idealnie nadają się do tworzenia bukietów. Pęki aksamitek, cynii czy kocanek ozdobią twój ogród, balkon i mieszkanie.

 

Jak siać?

Miejsce do założenia łąki kolorowej powinno być słoneczne, choć dopuszczalny jest również umiarkowany cień. Mieszanka sprawdza się na żyznych terenach, czyli tam, gdzie kwiaty polne radzą sobie gorzej. Kolorową wysiewamy tylko wiosną - zawiera gatunki spoza naszej strefy klimatycznej, które nie wytrzymałyby zimowych chłodów. 

Jak dbać?

Łąka kolorowa jest w pełni jednoroczna. Skosić ją należy dopiero przy końcu sezonu, gdy większość kwiatów już przekwitnie. Jeśli chcesz, by cieszyła cię w następnym roku, to kolejnej wiosny musisz ponownie przygotować miejsce i wysiać mieszankę - w ilości 1,5 g na metr kwadratowy. 

 


Skład mieszanek:

(Skład procentowy i gatunkowy mieszanki, w zależności od dostępu do poszczególnych komponentów, może się nieznacznie różnić. Zmiany te nie wpływają na właściwości mieszanki.)

W skrócie

skład mieszanki 100% kwiatów
trwałość jednoroczna
wysokość 40 - 80 cm
stanowisko słoneczne
struktura gleby przeciętna (średnia)
zasobność gleby żyzna (próchnicza)
wilgotność gleby świeża (przeciętna)
pH gleby obojętna
norma siewu 2 - 3 g/m2
termin siewu wiosna
kwitnienie czerwiec - październik
mrozoodporność NIE

Zobacz także

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl