Wygodne, łatwe w utrzymaniu, wyjątkowo piękne pod względem wizualnym, takie są trawniki i ogrody, które wyrastają z nasion otoczkowanych, dostępnych w naszym sklepie. Łąka kwietna w granulkach to nic innego, jak precyzyjnie dobrane gatunki nasion polnych kwiatów. Z kolei trawnik w granulkach to unikalne połączenie w odpowiedniej proporcji mieszanki kostrzewy trzcinowej, wiechliny łąkowej i życicy trwałej. Jak sama nazwa wskazuje, trawniki w granulkach i łąki kwietne w granulkach różnią się od mieszanek nasion łąk kwietnych jednorocznych, łąk wieloletnich i miododajnych swoją formą. Przede wszystkich otoczkowane nasiona traw i kwiatów polnych są cięższe niż nasiona bez otoczki. To sprawia, że z łatwością docierają do gleby i mają kontakt z podłożem. Otoczka z gliny zapewnia nasionom traw i nasionom kwiatów polnych ochronę przed ptakami czy wypłukiwaniem wody. Ale to nie wszystko. Otoczka z gliny sprawia, że nasiona zyskują idealną wilgotność, niezbędną do prawidłowego wzrostu.

Otoczkowane nasiona traw i łąka kwietna w granulkach w naszym sklepie

W kategorii nasiona w otoczkach w naszym sklepie z nasionami klienci znajdą trawnik w granulkach i ogród kwietny w granulkach. Oto powody, dlaczego warto zdecydować się na mieszanki nasion otoczkowanych:

  • otoczkowane nasiona traw i kwiatów polnych zapewniają wyjątkowo urokliwe rezultaty w postaci gęstego trawnika i różnobarwnej, pięknej łąki kwietnej;
    łąki kwietne stanowią bazę pokarmową dla wielu owadów, w tym zapylaczy;
  • trawniki i łąki kwietne są schronieniem dla wielu zwierząt;
  • ogród kwietny w granulkach można posadzić zarówno na dużym obszarze, przed domem, nieużytkach, przydrożnym terenie, jak i w doniczce czy na rabacie;
  • trawniki w granulkach wykazują wyjątkowo skuteczne działanie regeneracyjne wobec zniszczonych, rzadkich trawników;
  • otoczka z gliny zapewnia optymalne warunki do wzrostu traw i kwiatów, a jednocześnie chroni nasiona;
  • granulat wytwarzany jest wyłącznie z naturalnych, ekologicznych materiałów;
  • nasiona otoczkowane można bez problemu, równomiernie rozprowadzić na wybranym terenie;
  • przed zasianiem trawnika w granulkach nie ma konieczności uprzedniego przygotowywania ziemi i trawnika do regeneracji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl