Trawnik w granulkach

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 45,00 zł 45.00

ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Kod produktu: G-1

Opis

trawnik w granulkach

do regeneracji zniszczonych trawników

 

Otoczkowane nasiona traw z naturalnymi składnikami (glina i minerały). Dzięki metodzie, opracowanej przez Instant Seed GmbH w Niemczech jest obecnie najskuteczniejszym produktem na rynku do regeneracji zniszczonych, przerzedzonych trawników. Jest alternatywą do pracochłonnego i drogiego tworzenia nowego trawnika. Nie trzeba przygotowywać trawnika ani ziemi do regeneracji.

 

Rozrzucone otoczkowane nasiona, które są kilkukrotnie są cięższe (otoczka zawiera od 3 do 8 nasion trawy) bez problemu docierają do gleby i mają bezpośredni kontakt z podłożem. Nie są też wypłukiwane przez wodę ani nie stanowią pożywienia dla ptaków. Z uwagi na jego skuteczność i opatentowaną technologię zalicza się do produktów premium. Jedyną czynnością w celu uzyskania poprawy wyglądu i gęstości trawnika jest wysypanie trawnika w granulkach w miejscach, które chcemy zregenerować i podlewanie co jest zrozumiałe samo przez się.

 

Opakowanie 800 g wystarcza na regenerację 25m2 trawnika.

 

Na czym polega wyjątkowość produktu?
Pelety mają zazwyczaj długość 15-20 mm, każdy z nich zawiera około 5-10 nasion w zależności od mieszanki. Z uwagi na to, że pelety są cięższe od wody, nie są wypłukiwane oraz rozwiewane, nawet na pochyłych obszarach. Nasiona zawarte w peletach wchodzą w kontakt z podłożem glebowym w ciągu jednego tygodnia od wysiewu.

Jak należy postępować przy dosiewce?
Pelety należy wysiać na powierzchni ziemii. Nie jest potrzebne jej wcześniejsze przygotowanie. Rolowanie po wysiewie nie jest zalecane. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu peletów.

Proces otoczkowania
Peletowanie (otoczkowanie) nasion odbywa się bez wzrostu temperatury oraz podwyższenia ciśnienia. Nie następują także siły mechaniczne, przez co nie spada zdolność kiełkowania nasion.

Instrukcja obsługi trawnika w granulkach:

1. Obficie zlewamy wodą miejsca pod wysiew.

2. Siejemy granulki zawierające nasiona.

3. Obficie podlewamy obsiany teren do momentu kiełkowania lub czekamy na deszcz


Skład mieszanki nasion (masa w procentach):
30% Festuca arundinacea tomahawk (kostrzewa trzcinowa)
40% Festuca arundinacea meandre (kostrzewa trzcinowa)
20% Poa pratensis sunray (wiechlina łąkowa)
10% Lolium perenne jubilee eg(życica trwała)

99% Otoczka ekologiczna
1% Glina i minerały

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl