Pora się przywitać - Pan Łąka

0
Pora się przywitać - Pan Łąka

Dzieciństwo

Jestem książkowym przykładem tego, że rodzice i dzieciństwo determinują nasze przyszłe życie. Ale pozytywnym przykładem. Wychowali mnie biolożka i botanik, mama – nauczycielka i tata – naukowiec. Więc zainteresowanie przyrodą mam właściwie wrodzone. Moje bezpośrednie podejście do natury potrafiło jednak zaskoczyć nawet rodziców. Pamiętam, jak kiedyś celowo wyszedłem z domu w żółtej koszulce i cieszyłem się, że obsiadają mnie setki meszek. Na szczęście nie pamiętam, żebym potem tego żałował.

Mały Pan Łąka
Żmijowce pod PKiN

Kiełkująca idea

Na studia poszedłem – oczywiście – na biologię, na SGGW. Pod koniec studiów zainteresował mnie nowy zachodnioeuropejski trend w zagospodarowaniu terenów zieleni – zamiana wszechobecnych trawników w łąki. Stało za tym wiele argumentów przyrodniczych, ekologicznych, a nawet ekonomicznych. Odważnie zamarzyłem, by wprowadzić ten temat do Polski. W tamtym czasie pracowałem w organizacji pozarządowej zajmującej się ochroną ptaków, więc przyszła mi do głowy fundacja. Fundacja, której celem statutowym byłaby popularyzacja wiedzy o łąkach kwietnych w przestrzeni miejskiej i pomoc w realizacji takich projektów.

Łąka

Tak powstała Fundacja Łąka. A ja od 2014 roku zajmuję się – pioniersko w skali Polski – zakładaniem w miastach łąk kwietnych. Z równym zaangażowaniem prowadzimy też edukację. Uczymy o miejskich zapylaczach, o oszczędności wody, oczyszczaniu powietrza i innych korzyściach, które przynoszą nam łąki kwietne.

Po 6 latach wraz z moją żoną Natalią (Panią Łąka) podjęliśmy nowe wyzwanie i założyliśmy Państwo Łąka – spółkę, która zajmuje się usługami zakładania i pielęgnacji łąk kwietnych. Drugą domeną Państwa Łąka jest produkcja nasion. W ten sposób chcemy zaproponować i ułatwić posiadanie łąki każdemu z Was.

Koszenie kosą
Lew i Malina

Rodzina

A skoro mowa o Państwie Łąka, to jeszcze dwa słowa o nas. Z Panią Łąka poznaliśmy się na studiach. Wyhodowaliśmy dwoje dzieci – 8–letniego Lwa i 3–letnią Malinę. A ostatnio dołączyła do nas jeszcze...świnia, o wdzięcznym imieniu Pyza.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl