Łąka pszczela

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 10,00 zł 10.00

ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

pszczela

Owadzia stołówka czynna przez cały sezon.

 

Czy wiesz, że...

Pszczoły dzikie i miodne odpowiadają za zapylanie 70% gatunków roślin jadalnych. Z kolei te 70% gatunków roślin jadalnych to 90% naszego pożywienia.

By wyprodukować 1 kg miodu, pszczoła musi zebrać ok. 3 kg nektaru - to 60 000 napełnień wola. Każdy lot z pełnym wolem do gniazda to średnio 800 m. Czyli dla 1 kg miodu pojedyncza pszczoła pokonuje  40 000 km - to tak, jakby okrążyła kulę ziemską wzdłuż równika!

 

Wysiać tę łąkę to jak otworzyć owadzią stołówkę czynną przez cały sezon - wdzięczność zapylaczy z całej okolicy gwarantowana!

Łąka pszczela to łąka jednoroczna - dostarcza nektar i pyłek zapylaczom od później wiosny do jesieni (dokładna długość kwitnienia zależy od tego, kiedy zostanie wysiana). Jeżeli zależy ci na efekcie wieloletnim, to można łąkę pszczelą wymieszać z łąką miododajną - w stosunku 20% nasion mieszanki pszczelej do 80% nasion mieszanki miododajnej.

 

Pan Łąka: Nazywam ją łąką kwietną dla łasuchów: łąka pomaga zapylaczom,  a zapylacze pomagają produkować żywność - piękna sprawa! Łąka pszczela świetnie uzupełni miejsca przy pasiekach i w sadach. Dzięki temu, że mieszkają w niej owady drapieżne, pomaga też w walce ze szkodnikami.

Pani Łąka: Łąkę pszczelą chętnie polecam debiutantom, bo jest stosunkowo niedroga i łatwa w utrzymaniu. Jednoroczne rośliny rosną szybko i osiągają spore rozmiary. A zapach kwiatów i dźwięk owadów podczas upalnego lata jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Jak siać?

Łąkę pszczelą siejemy wyłącznie wiosną, ponieważ niektóre gatunki tej mieszanki pochodzą spoza naszej strefy klimatycznej i przy wysianiu jesiennym mogłyby nie przetrwać zimy (która ostatnio nieco przypomina te z dawnych lat).

Jak dbać?

Łąkę pszczelą należy skosić dopiero przy końcu sezonu, gdy większość kwiatów już przekwitnie. Jeśli chcesz, by cieszyła cię w następnym roku, to kolejnej wiosny musisz ponownie przygotować miejsce i wysiać mieszankę - w ilości 1,5 g na metr kwadratowy.

 


 

Dane techniczne:  

zawartość mieszanki:   

trwałość:

stanowisko:

gleba:

mrozoodporność:

100% kwiaty

jednoroczna      

słońce

gliniasta, próchnicza, przeciętna

NIE

wysiew:

norma wysiewu:

kwitnienie:

wysokość:

kwiecień - czerwiec

3 g/m2

czerwiec - październik

90 - 120 cm
 

Skład gatunkowy:

(Skład procentowy i gatunkowy mieszanki, w zależności od dostępu do poszczególnych komponentów, może się nieznacznie różnić. Zmiany te nie wpływają na właściwości mieszanki.)

chaber bławatek odm.

czarnusza damasceńska

czarnuszka siewna

cząber ogrodowy

facelia błękitna

gorczyca biała

gryka zwyczajna

kolendra siewna

koniczyna krwistoczerwona

lnicznik siewny

lucerna siewna

Centaurea cyanus

Nigella damascena

Nigella sativa

Satureja hortensis

Phacelia tanacetifolia

Sinapis alba

Fagopyrum esculentum

Coriandrum sativum

Trifolium incarnatum

Camelina sativa

Medicago sativa

łubin wąskolistny

mak polny

nostrzyk biały

ogórecznik lekarski

ostropest plamisty

pszczelnik mołdawski

rezeda wonna

seradela pastewna

słonecznik Bambino

wyka siewna

żmijowiec babkowaty

Lupinus angustifolius

Papaver rhoeas

Malilotus albus

Borago officinalis

Silybum marianum

Dracocephalum moldavica

Reseda odorata

Ornithopus sativus

Helianthus annuus

Vicia sativa

Echium plantagineum

 

Skład procentowy i gatunkowy mieszanki, w zależności od dostępu do poszczególnych komponentów, może się nieznacznie różnić. Zmiany te nie wpływają na właściwości mieszanki.

Zobacz także

Państwo Łąka sp. z o. o. | Oracze 31, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie | telefon: 512 153 762, e-mail: biuro@panilaka.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl