Subtelne, naturalne, ekologiczne, takie są właśnie łąki kwietne, cieszące się coraz większym zainteresowaniem nie tylko właścicieli ogrodów, balkonów, tarasów, ale także osób, które zajmują się projektowaniem i zagospodarowywaniem przestrzeni zielonej w miastach. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu, w przeciwieństwie do popularnych trawników, kwietne łąki są nie tylko mało wymagające, ale również mają pozytywne wpływ na środowisko. Poszczególne gatunki kwiatów łąkowych pełnią różnorodne funkcje. Niektóre nasiona polnych kwiatów, z których wyrastają okazałe, przepiękne łąki miejskie wykazują działanie antysmogowe. Rośliny miododajne, jak sama nazwa wskazuje, są bogate w nektar i pyłek, dzięki czemu stanowią bazę pokarmową dla wielu owadów na łące, w tym zapylaczy. Kwiaty miododajne nie tylko wabią pszczoły, trzmiele i motyle, ale także przyciągają ptaki. Unikalny typ przestrzeni, jaki powstaje dzięki uprawie poszczególnych gatunków kwiatów łąkowych stanowi jednocześnie swoiste schronienie dla wielu zwierząt: gadów, niewielkich ssaków. Wiele osób wybiera łąki kwietne przez wzgląd na fakt, że potrzebują one zdecydowanie mniejszej pielęgnacji. Gatunki kwiatów łąkowych są dość odporne na suszę i nie wymagają stosowania sztucznych nawozów czy herbicydów przeciwko chwastom. Do osiągnięcia wybornych i zapierających dech w piersiach rezultatów wizualnych we własnym ogrodzie wystarczy pamiętać o podlewaniu i o tym, by co jakiś czas skosić kwietną łąkę. To proste i ekonomiczne rozwiązanie, cenione także w miastach, gdzie regularne dbanie o trawniki generuje spore koszty. To właśnie dlatego łąki miejskie coraz częściej goszczą w aglomeracjach i sprawiają, że przestrzeń nabiera unikalnego, przyjaznego, sielskiego wyrazu.

Gatunki roślin łąkowych w naszym sklepie z nasionami

W naszym sklepie z nasionami oprócz trawników i ogrodów kwietnych w otoczce, mieszanek roślin jednorocznych oraz mieszanek nasion kwiatów polnych wieloletnich można nabyć poszczególne gatunki kwiatów łąkowych. W naszej ofercie znaleźć można, między innymi:

  • popularne, wytrzymałe i niewymagające kwiaty polne typu złocień właściwy;
  • gatunki roślin łąkowych zagrożonych wyginięciem, na przykład kąkol polny;
  • kwiaty łąkowe o właściwościach leczniczych, takie jak krwawnik pospolity, marchew zwyczajna, mniszek lekarski czy dziewanna wielkokwiatowa;
  • kwiaty polne, które są jadalne nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi, na przykład chaber bławatek;
  • byliny wyjątkowo atrakcyjne dla owadów na łące, na przykład ślaz dziki;
  • rośliny barwierskie, takie jak przytulia właściwa.
mak polny mak polny
Cena: 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
chaber bławatek chaber bławatek
Cena: 70,00 zł
szt.
zobacz więcej
chaber driakiewnik chaber driakiewnik
Cena: 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
chaber łąkowy chaber łąkowy
Cena: 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
dziewanna wielkokwiatowa dziewanna wielkokwiatowa
Cena: 96,00 zł
szt.
zobacz więcej
kąkol polny kąkol polny
Cena: 70,00 zł
szt.
zobacz więcej
krwawnik pospolity krwawnik pospolity
Cena: 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
marchew zwyczajna marchew zwyczajna
Cena: 80,00 zł
szt.
zobacz więcej
mniszek lekarski mniszek lekarski
Cena: 64,00 zł
szt.
zobacz więcej
przytulia właściwa przytulia właściwa
Cena: 15,00 zł
szt.
zobacz więcej
ślaz dziki ślaz dziki
Cena: 84,00 zł
szt.
zobacz więcej
złocień właściwy złocień właściwy
Cena: 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl